Na czym polega fenomen Lalki Barbie

Każdy, kto kiedykolwiek widział lalkę Barbie na pewno był pod wrażeniem dbałości o szczegóły wykonania, ciężko od niej oderwać wzrok, bo jest to doskonała zabawka. Lalki Barbie są wykonane bardzo starannie, mają piękne błyszczące włosy, idealny makijaż, super figurę i nieprzeciętną garderobę.

Podczas zabawy lalka Barbie oraz jej właścicielka -mała dziewczynka- mogą razem przenieść się do cudownego świata przygód. Jednego dnia mogą być na królewskim dworze i jeździć konno, a drugiego sprzedawać hamburgery z Foodtrucka.

Zabawa lalkami rozwija wyobraźnię

Pozwala  także trenować kompetencje społeczne. Dzięki zabawie lalkami dzieci ćwiczą także motorykę, bo gadżety dla lalek są drobne i trzeba się natrudzić, by wszystko zagrało tak jak chce dziecko.

Lalki Barbie same w sobie dają mnóstwo szczęścia w zabawie. Jednak uzupełnione o atrakcyjne i ciekawe gadżety zajmują dziecko na wiele godzin. Dziewczynki mogą bawić się w dom wymyślając ciekawe sytuacje, mogą jeździć autem na wycieczki. Gadżety dla lalek są świetnym prezentem dla małych i tych trochę większych dziewczynek. Wszystkie dodatki urozmaicają zabawę, która staje się bardziej atrakcyjna dzięki kolejnej pięknej sukience.

Barbie może być kim chce

Popularne lalki Barbie to nie tylko księżniczki ubrane w kolorowe balowe suknie. To także nauka życia poprzez wykonywanie różnych zawodów. Lalka lekarka czy astronautka, może nawet sprzedawczyni. Każda lalka może wykonywać zawód o jakim tylko marzy jej właścicielka. Hitem są także lalki w ciąży, które mogą opiekować się malutkim bobasem.

Lalki uczą tolerancji

Kiedyś była dostępna tylko jedna wersja lalki, która miała jasny odcień skóry i blond włosy związane w kucyk. Miała na sobie strój kąpielowy w czarno-białe paski. Dziś producent oferuje ponad 40 rodzajów odcieni skóry i różne fryzury i makijaże, dlatego każda dziewczynka znajdzie lalkę dla siebie. Na rynku pojawiła się nawet lalka na wózku inwalidzkim, która reprezentuje dzieci z niepełnosprawnościami.